Dünyanın en büyük baklava fırını

Kristal Endüstriyel, Mado – Türkiye’nin en büyük pastane zinciri olan bir grup şefle ortaklık kurdu ve dünyanın en büyük baklavasını başarıyla pişirmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Ankara’da düzenlenen Travel Expo’da cüretkar başarılar yaşandı.

Kristal, genel merkezini seferber etti ve özellikle etkinlik için 300 x 750 santimetre ölçülerinde fırın yaptı. Baklava, hamur tabakaları arasına serpiştirilmiş doğranmış fındıkla yapılan ve tereyağlı, şurup veya bal ile tatlandırılmış ve pişirilmiş geleneksel bir Türk tatlısıdır. Kayıt tutucusu baklava tam 518 kg ağırlığındaydı ve tek bir tepside 80 dakika pişirildi.

Kristal’in genel müdürü Ramazan Kaynakcı, şirketin rekoru paylaşmasıyla ne kadar gurur duyduğundan bahsetti. “Takımlarımız bu hedefe ulaşmak için yorulmadan çalıştılar. Tüm sürecin tamamlanması yaklaşık altı ay sürdü ve şimdi, sonuca ulaştıktan sonra, üretim aşamasında yaşanan tüm zorlukların buna değdiğini söyleyebilirim! Kristal Sanayi ailesine, özellikle mühendislerimize ve Ar-Ge ekibimize tebriklerimi sunmak istiyorum. ”

Reuters’ teki haberin tamamını okumak için tıklayınız .

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment